9 اردیبهشت 1402 ۳۲ بازدید حسابداری
۶ حسابدار موفق جهان

مدیریت پول های دیگران به طور طبیعی دارای برخی مزایا است: واضح است که توانایی ایجاد ثروت شخصی در خود شماست. در مطلب زیر با عملکرد شش حسابدار موفق آشنا خواهید شد که دنیایی را دگرگون کرده اند :

 

1- فیل نایت، یکی از بنیانگذاران نایک. ارزش خالص: ۲۵.۱ میلیارد دلار

فیل نویت یک حسابدار رسمی معتبر است، اما احتمالا او را به عنوان بنیانگذار نایک بهتر میشناسید. پس از فارغ التحصیلی از مدرسه کسب و کار، از برند Onitsuko Tiger در ژاپن بازدید کرد، و الهام گرفت . با توجه به این فرصت، او با همکاری مربی سابق خود کسب و کار مشترکی راه انداخت و در سال ۱۹۶۴ رسما صاحب برند نایک شد. در حال حاضر نایک ارزش چشمگیری معادل ۸۶.۲ میلیارد دلار دارد.

 

2- کومار منگلام بیرلا، رئیس گروه آدیتیا بایلا. ارزش خالص: ۸.۳ میلیارد دلار

کومار منگلام بیرلا یکی از اعضای خانواده برجسته هندوستان، حسابداری و کسب و کار را مورد مطالعه قرار داد، اما هیچ چیز او را برای از دست دادن پدرش در سن ۲۸ سالگی غمگین و منقلب نکرد اما او توانست مسئولیت بزرگی در جذب یکی از بزرگترین گروه های تجاری هند ایفا کند . اوبا موفقیت خود توانست درآمد را در طول ۲۰ سال گذشته به بیش از ۴۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

 

3- دنیس کوتس Denise Coates، مدیر Bet365. ارزش خالص: ۲.۹ میلیارد دلار

دنیس کوتس، بازرگان زن انگلیسی، به عنوان یک صندوقدار فروتن در کتابفروشی خانواده اش، در یک مسابقه استانی برگزیده شد. او پس از دانشگاه به عنوان یک حسابدار آموزش دیده بود، اما او استعداد واقعی خود را زمانی نشان داد که مسئولیت کسب و کار را بر عهده گرفت و ثروت خانواده را تغییر داد،. در سال ۲۰۰۱ کوتس شرکت Bet365.com آنلاین را با وام بانک راه اندازی کرد. این کسب و کار در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های آنلاین قمار است که در حدود ۲۰۰ کشور کار می کند و میلیون ها مشتری دارد.

 

4- آرتور بلان، یکی از بنیانگذاران The Home Depot. ارزش خالص: ۲.۶ میلیارد دلار

آرتور بلان، متولد ۱۹۴۰ در نیویورک، تحصیلات خود را در مدرک حسابداری و مدیریت کسب و کار تمام کرد. و در یک شرکت فروش لوازم خانگی استخدام شد و روابط کاری دوستانه ای ایجاد کرد ، تاجایی که به سمت معاون رئیس امور مالی انتخاب شد. اما وقتی که او و دوستش و همکارش برنارد مارکوس که مدیر عامل بود ، در سال ۱۹۷۸ اخراج شدند، تصمیم گرفتند تخصص خود را به هم متصل کنند و کسب و کار خود را بسازند. آنها آن را Home Depot نامیده اند – و نام تجاری Home Depot اکنون ارزش ۱۴۹.۲ میلیارد دلاری دارد.

 

5- پل کوولسون، رئیس گروه اردک. ارزش خالص: ۱.۵ بیلیون دلار

پل کولسون بومی دوبلین به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد ایرلند شناخته شده است و مطمئنا به نظر می رسد که مقدار قابل توجهی از این شایستگی را بخاطرایرلندی بودنش به دست آورده است . کوولسون از شرکت PricewaterhouseCoopers در لندن به عنوان یک حسابدار شروع به ساختن شرکت خدمات مالی  Yeoman کرد و قبل از اینکه در سال ۱۹۹۸ به صنایع شیشه ای تبدیل شود پروژه ای برای شرکت Ardahh که یک شرکت شیشه سازی بود اجرا میکرد . سپس متوجه سود بالای این کار شد و شرکتش را تغییر داد و در حال حاضر ارزشش ۳.۳۴بیلیون دلار تخمین زده می شود.

 

6- سر Brian Souter و Ann Gloag، بنیانگذاران Stagecoach Group. ارزش خالص: ۱.۴۹ میلیارد دلار

بازرگان اسکاتلندی سر Brian Souter و خواهرش آنگلوگ فرزندان یک راننده اتوبوس بودند، اما آنها می دانستند که با شغل حمل و نقل عمومی شهری فقط درآمد اندکی کسب می کنند. Souter از دانشگاه با مدرک حسابداری و اقتصاد فارغ التحصیل شد و در سال ۱۹۸۰ شرکت Stagecoach Group که یک شرکت بین المللی حمل و نقل بود  را با خواهرش در سال ۱۹۷۸ تاسیس کرد. این شرکت به تازگی در انگلیس، ایالات متحده و کانادا فعالیت نامناسبی در سراسر دنیا داشته است.

 

کومار مانگلام بیرلا

میلیاردر و رئیس گروه آدیتیا بیرلا ، بیرلا در بمبئی و لندن تحصیل کرده است. چندی پس از احراز صلاحیت حسابداری مستند از موسسه حسابداران خبره هند (ICAI) ، وی مسئولیت شغل خانوادگی را بر عهده گرفت و شرکت های چند ملیتی را به سمت سودهای بیشتر سوق داد و باعث افزایش چشمگیر اعتبار جهانی آن شد.

بیرلا به رسمیت شناختن مشارکت عمومی و رهبری خود ، جوایز بسیاری از سازمان های مختلف را دریافت کرده است در حالی که سخت کار می کند تا مسئولیت اجتماعی خود را بیشتر کند.

 

تونی فرناندس

تونی فرناندس در کوالالامپور به دنیا آمد و تحصیلات خود را در انگلیس آغاز کرد و نام خود را در صنعت هواپیمایی بدون هیچ زحمتی بر جای گذاشت. قبل از تأسیس AirAsia ، فرناندس برای مدرک حسابداری در دانشکده اقتصاد لندن تحصیل کرد و بعداً به عضو وابسته ACCA درآمد.

وی پس از شروع کار به عنوان حسابرس با ویرجین رکوردز ، از نردبان بالا رفت و معاون منطقه ای Warner Music در جنوب شرقی آسیا شد. از زمان تاسیس AirAsia ، فرناندس طیف وسیعی از فعالیت های مطرح دیگر را نیز دنبال کرده است، از جمله تاسیس تیم F1 خودش و بازی در نسخه آسیایی The Apprentice.

 

دیوید راس

دیوید راس یک کارآفرین انگلیسی است که ۶۰۰۰ پوند از پس انداز خود را برای راه اندازی Carphone Warehouse ، یک خرده فروش تلفن همراه انگلیسی به همراه دوست مدرسه اش چارلز دانستون استفاده کرد. اما راس قبل از تبدیل شدن به یک کارآفرین میلیاردر ، به عنوان یک حسابدار رسمی در آرتور اندرسون واجد شرایط شد و متعاقباً به عنوان مدیر امور مالی و مدیرعامل شرکت ، کسب و کار خود را ثابت کرد.

او در سال ۲۰۰۸ از انبار Carphone انصراف داد اما همچنان به طور فعال در امور سیاسی ، فرهنگی و ورزشی مشغول به کار است ، در هیئت مدیره گالری ملی پرتره فعالیت می کند و جشنواره سالانه اپرا را در Nevill Holt ، خانه خود در لسترشر انجام می دهد.

 

باب پارسونز

باب پارسونز ، کارآفرین برجسته و بنیانگذار GoDaddy ، قبل از اینکه به صنعت IT و نرم افزار برود ، در رشته حسابداری از دانشگاه بالتیمور شروع به کار کرد ، و در نهایت ثروت خود را به دست آورد. وی GoDaddy ، ثبت کننده آنلاین و شرکت میزبانی وب را در سال ۱۹۹۷ تأسیس کرد ، و حتی اگر از آن زمان به بعد از سمت ریاست جمهوری کناره گیری کرد ، وی همچنان بزرگترین سهامدار آن است.

مانند بقیه کارآفرینان حسابدار که در این پست فعالیت می کنند ، پارسونز از ثروت خود برای دنبال کردن طیف وسیعی از منافع خیرخواهانه و تجاری استفاده کرده است ، باشگاه های گلف خود را بیرون آورده و کارگاه هارلی-دیویدسون را راه اندازی کرده است.

 

جان دی راکفلر

جان دی راکفلر مشهورترین کارآفرین حسابدار در لیست ما یک غول بزرگ صنعتی بود. او پس از شروع کار به عنوان یک دفتردار زودرس و سر قوی برای تعداد ، ثروت خود را در صنعت نفت به دست آورد. با این حال ، به عنوان یک نیکوکار بود که تأثیر او واقعاً احساس شد. وی ثروتمندترین مرد تاریخ ایالات متحده ، تعداد زیادی م institutionsسسه آموزشی از جمله دانشگاه شیکاگو ، هاروارد و ییل را تأسیس یا تأمین مالی کرد.

اگرچه میراث وی به عنوان یک تاجر و خیرخواه هنوز مورد بحث است ، اما هیچ جای بحث درباره تأثیر او در زندگی عمومی آمریکا وجود ندارد

http://orir.ir?p=1616
مهدیه محمودی

سلام مهدیه محمودی هستم متولد 1380/02/27 از بیرجند میخوام یکم از زندگی نامم بگم بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب وقتی کودک بودم رویاهای بزرگی داشتم که با برشکست شدن پدرم خیلی چیزا عوض شد روی آواردم به کار های هنری تا دبیرستان و هنر های زیادی یاد گرفتم مثل کاشی کاری ،بافتنی،بافت مو،رنگ مو ،ساخت بدلیجات ، تاج عروس ، درست کردن دسر ،طلاسازی و ..... و ازشون لذت میبردم و هدفم اسقلال مالی از کارای هنری بود ولی اونقدر روی این هدفم مستحکم نبودم کسی داره این جمله رو میگه که 6 سالشو صرف این کارها کرده به مقطع دبیرستان رسیدم و با اجبار خانوده رشته ای که اصلا دوس نداشتم وارد شدم (تجربی) و البته قابل ذکره منع کردنشون از کار های هنری به دلیل کنکور اما من نه کار هنری کردم و نه درس خوندم چون علاقه ای نداشتم و فاتحه کنکورم و خوندم رتبه کنکورم شماره تماس یکی اخر در میومد :))) و بعد که خود خانواده ازم نا امید شدن رفتم رشته ای که دوس دارم (حسابداری) دولتی ولی کرونا اومد دانشگاه ها غیر حضوری شد و چیزی از درسا نمیفهمیدم و با تقلب پاس میکردم تا باکلاس های استاد میری آشنا شدم حضوری بود و رفتم هر روز بیشتر یاد گرفتم وهر روز بیشتر میفهمیدم که هیچی بارم نیس چرا؟ چون علم و دانش اینقدر وسعت داره که تا اخر عمر واسه یاد گرفتن چیزای تازه داره پس ادامه دادم پیشرفت کردم به خودم ایمان داشتم و دارم ولی هیچ وقت حتی الان از خودم راضی نیستم به مقدار کافی شاید حریص شدم حریص یاد گرفتن حریص پیشرفت کردن ولی میدونم هنوز از خودم راضی نیستم و هنوز دست از تلاش نکشیدم و نمیکشم چون هدف هایی دارم که هیچ وقت از اولویت هام خارج نمیشن الانم در خدمت شمام حسابدار یک شرکت واردات صادراتم/مدیر مالی چند شرکتم/ تلاش برای استادی وآموزش دوستان که تمام اینا زیر نظر استاد میری هست این بود خلاصه ای از زندگیم ممنون که تا اینجا همسفر زندگی من شدین
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهدیه محمودی سلام مهدیه محمودی هستم متولد 1380/02/27 از بیرجند میخوام یکم از زندگی نامم بگم بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب وقتی کودک بودم رویاهای بزرگی داشتم که با برشکست شدن پدرم خیلی چیزا عوض شد روی آواردم به کار های هنری تا دبیرستان و هنر های زیادی یاد گرفتم مثل کاشی کاری ،بافتنی،بافت مو،رنگ مو ،ساخت بدلیجات ، تاج عروس ، درست کردن دسر ،طلاسازی و ..... و ازشون لذت میبردم و هدفم اسقلال مالی از کارای هنری بود ولی اونقدر روی این هدفم مستحکم نبودم کسی داره این جمله رو میگه که 6 سالشو صرف این کارها کرده به مقطع دبیرستان رسیدم و با اجبار خانوده رشته ای که اصلا دوس نداشتم وارد شدم (تجربی) و البته قابل ذکره منع کردنشون از کار های هنری به دلیل کنکور اما من نه کار هنری کردم و نه درس خوندم چون علاقه ای نداشتم و فاتحه کنکورم و خوندم رتبه کنکورم شماره تماس یکی اخر در میومد :))) و بعد که خود خانواده ازم نا امید شدن رفتم رشته ای که دوس دارم (حسابداری) دولتی ولی کرونا اومد دانشگاه ها غیر حضوری شد و چیزی از درسا نمیفهمیدم و با تقلب پاس میکردم تا باکلاس های استاد میری آشنا شدم حضوری بود و رفتم هر روز بیشتر یاد گرفتم وهر روز بیشتر میفهمیدم که هیچی بارم نیس چرا؟ چون علم و دانش اینقدر وسعت داره که تا اخر عمر واسه یاد گرفتن چیزای تازه داره پس ادامه دادم پیشرفت کردم به خودم ایمان داشتم و دارم ولی هیچ وقت حتی الان از خودم راضی نیستم به مقدار کافی شاید حریص شدم حریص یاد گرفتن حریص پیشرفت کردن ولی میدونم هنوز از خودم راضی نیستم و هنوز دست از تلاش نکشیدم و نمیکشم چون هدف هایی دارم که هیچ وقت از اولویت هام خارج نمیشن الانم در خدمت شمام حسابدار یک شرکت واردات صادراتم/مدیر مالی چند شرکتم/ تلاش برای استادی وآموزش دوستان که تمام اینا زیر نظر استاد میری هست این بود خلاصه ای از زندگیم ممنون که تا اینجا همسفر زندگی من شدین