10 اردیبهشت 1402 ۷۲ بازدید حسابداری , مالیات , مقالات سایت
قانون پایانه های فروشگاهی چیست؟

طبق ماده ۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی وسامانه مودیان مصوب ۱۳۹۸، پایانه فروشگاهی عبارتند از: کامپیوتر، دستگاه کارتخوان یا پوز، درگاه پرداخت الکترونیکی یا هر وسیله‌ای که امکان اتصال به سامانه مؤدیان و شبکه‌ الکترونیکی پرداخت رسمی کشور را داشته باشد و صورتحساب الکترونیکی صادر کند.

تاریخچه قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان
قانون پایانه ­های فروشگاهی و سامانه مودیان در تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و در تاریخ­ ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ با تایید شورای نگهبان، در تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ توسط رئیس جمهور ابلاغ شده است. با ثبت در روزنامه رسمی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ طبق قانون از تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ لازم الاجرا شده است.

به علت مشکلات در زیر ساخت‌های موجود، اجرای قانون پایانه های فروشگاهی وسامانه‌مودیان تا سال ۱۴۰۱ به تاخیر افتاد. طبق فراخوان اعلام شده مشمولین قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان باید از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ الی ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ در سامانه مودیان ثبت نام و وظایف قانونی را انجام دهند.

http://orir.ir?p=1630
ابراهیم میری
مدرس و مشاور مالی و مالیاتی
ابراهیم میری هستم مدرس و مشاور مالی و مالیاتی متولد سال 67 دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری در حوزه آموزش و اجرای پروژه های مالی و مالیاتی کنار شما هستم
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابراهیم میری مدرس و مشاور مالی و مالیاتی ابراهیم میری هستم مدرس و مشاور مالی و مالیاتی متولد سال 67 دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری در حوزه آموزش و اجرای پروژه های مالی و مالیاتی کنار شما هستم